Rabatow Wiktor Stiepanowicz

Bardzo prominentny radziecki polityk. Znajomość z Wiktorem otwierała wiele drzwi. Wystarczyło się na niego powołać w urzędzie i wszystkie sprawy załatwiane były od tzw. ręki. Najważniejszym jednak atutem znajomości z Rabatowem były zniżki we wszystkich sklepach – nawet do 9%. Wieść o tym szybko obiegła Związek Radziecki i wszyscy powoływali się na niego, mimo iż prawdopodobnie nigdy się nawet nie spotkali.

Rabatow postanowił ukrócić ten proceder i od tej pory zaczął wydawać specjalne druki poświadczające ich znajomość. Tylko posiadacze tej karty mogli teraz korzystać z jego wpływów. Rada Partii zgodziła się jedynie, aby druk ten pozwalał na upusty w punktach sprzedaży. Karta ta została nazwana przez lud pracujący „kartą Rabatowa”.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane