Handlow Anton Nikołajewicz

Radziecki ekonomista.

Na początku lat 20 ubiegłego wieku, zaniepokojony nieciekawą sytuacją gospodarczą związaną ze spadkiem handlu w mniejszych sklepikach, zaproponował zebrać je wszystkie w jednym, ogromnym budynku. Obywatele mogli załatwić wszystko w jednym miejscu, a i kupcy dzięki temu zaczęli nawiązywać liczniejsze kontakty handlowe. Nieśmiało rodziła się również konkurencja.

Ów budynek, na cześć pomysłodawcy, nazwano Galerią Handlowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Warto też wspomnieć o wywalczeniu przez niego prawa do handlu w niektóre niedziele w miesiącu, tzw. Niedziela Handlowa

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane