Kempingow Wiaczesław Aleksandrowicz

Wiaczeslaw Aleksandrowicz Kempingow był bliskim przyjacielem uczonego Plażowa (Jewgienij Polikarpowicz Plażow, jego wynalazek – piłka Plażowa). Kempingow przez wiele lat zajmował się poprawą warunków odpoczynku mas pracujących. Po śmierci teścia w 1930 r. został posiadaczem zabudowanej przyczepy, z którą nie za bardzo wiedział co zrobić.

Ponieważ bardzo lubił swojego teścia, żal mu było rozstawać się z tak cenną pamiątką po nim, więc na każde wczasy zabierał przyczepę ze sobą. Odkrycie wynalazku nastąpiło podczas jednej z ulewnych i burzowych letnich nocy, kiedy to Kempingow musiał opuścić przeciekający namiot pamiętający czasy bitwy pod Cuszimą (1905r.) i schronić się w raz z rodziną w owej przyczepie. Na cześć tego doniosłego wydarzenia każda przyczepa zabierana na wczasy jest określana jako „przyczepa Kempingowa”.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane