Wybuchow Leonid Iljicz

Z wykształcenia chemik, a z zamiłowania bimbrownik. Na co dzień jednak szanowany pracownik „Doswiadczalnajego Cientrum Miljitaryjnego” w Moskwie.
Praca była dla niego przyjemnością, gdyż znając jego dziedzinę nikt nie wypytywał o dziwną bulgającą aparaturę umieszczoną w jego biurze.
Pewnego razu w jego gabinecie miała miejsca eksplozja. Wszyscy sądzili, że Aleksiej eksplodował gniewem, co mu się wcześniej zdarzało ale okazało się, że nie tylko…
Już po chwili wybiegł z osmalonymi włosami ze swego gabinetu, krzycząc: „Eureka! Chodź tu kapitalistyczna świnio! Miałeś nic nie ruszać w moim laboratorium!

Ale gdy minął gniew na asystenta – Wybuchow powtórzył doświadczenie…
Tak oto, po kilku dodatkowych próbach powstał materiał zdolny do silnej, niszczącej eksplozji. Ze względu na znaczenie strategiczne nie nadano mu oficjalnej nazwy. Zwykło się mówić „substancja Wybuchowa”, ewentualnie „materiał Wybuchowa”.
Natomiast podczas świętowania sukcesu wielki uczony poczęstował współpracowników bimbrem pomieszanym ze swym wynalazkiem. Nawet twarde partyjne wątroby tego nie wytrzymały… Nikt nie chciał spróbować ponownie „mieszanki Wybuchowa”…

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane