Basow Nikołaj Izmaiłowicz

Ów wynalazca nie był naukowcem, lecz muzykiem. Jego życiowa pasja oraz zdolności konstruktorskie sprawiły, że całe niemal życie próbował bez rezultatów ulepszyć gitarę Strunowa – swój ukochany instrument. Po wielu latach prób jego prace, które ukierunkował na stworzenie nowej wersji tego instrumentu zakończyły się sukcesem – skonstruował gitarę o specyficznym, oryginalnym brzmieniu, która została po niedługim czasie nazwana „Gitarą Basowa”.

Wynalazki:

komentarze 4

  1. Basow wynalazł również tubę.

  2. Wynalazł także tubę Basowa, a w okresie wojny słynną pułapkę Basowa.
    Był to wielki uczony. Cześć jego pamięci!

  3. Nikodem15

    Basow wpadł na to, że w gitarze można zakładać cztery struny zamiast sześciu by w ten sposób prędzej wyrobić normę przy produkcji gitar, przekazując pozostałą stal na produkcję czołgów zamiast strun.

  4. Nikołaj Giennadijewicz Basow (1922-2001) – radziecki uczony, Bohater Pracy Socjalistycznej, odznaczony Medalem „Sierp i Młot”, orderami: Lenina, Wojny Ojczyźnianej, Zasług dla Ojczyzny, laureat Nagrody Leninowskiej i Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki (1964) za miejsce urodzenia USman, https://en.wikipedia.org/wiki/Nikolay_Basov, pradziadek R. Maseraka https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Maserak .

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane