Koralow Wiaczesław Dmitrijewicz

Był jednym z najwybitniejszych odkrywców i podróżników.

Podróżował po wszystkich kontynentach i poznawał ludzi ze wszystkich stron świata. Szczególnie pasjonowała go eksploracja mórz i oceanów. Zawsze gdy przybywał w jakieś nowe miejsce wypływał w morze i podziwiał z zakupionej niegdyś od Motorowa łodzi życie na akwenach świata.

Podczas jednej ze swoich wypraw – do zachodniej Australii, jak zawsze wypłynął w poszukiwaniu nadzwyczajnych zjawisk czyhających w oceanicznych głębiach. Widział już różne rzeczy, ale to, co ujrzał tam przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Była to struktura niezwykła, zapierająca dech w piersiach, uderzająca różnorodnością barw i kształtów, równocześnie żyjąca swym życiem.

Postanowił więc, iż ten niesamowity twór będzie przedmiotem jego dalszych badań. Nikt wcześniej bowiem nawet nie miał pojęcia o istnieniu rzeczy tak niezwykłych. Na cześć odkrywcy, wiele lat później, twór ten nazwano Wielką Rafą Koralowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane