Parow Aleksander Ilicz

Aleksander Ilicz Parow to bardzo znana postać, która przyczyniła się do wkroczenia Związku Radzieckiego i reszty świata w nową erę.

Udoskonalił on wynalazek swojego ojca, Ilii Parowa, który polegał na ogrzewaniu nad ogniskiem wybornego samogonu radzieckiego, tworząc opary. Wytworzony w ten sposób gaz był doprowadzany przez układ rozrządu do cylindra. Tłok wprawiany był w ruch poprzez naprzemienne wpuszczanie będącego pod wysokim ciśnieniem gazu do przedniej i tylnej części cylindra (rozdzielonych tłokiem). Następnie za pośrednictwem korbowodu przenoszono wytworzoną energię na wał korbowy i koło zamachowe.

W celu stabilizacji obrotów w tego typu maszynach używany był regulator odśrodkowy. Parow wymyślił, iż wsadzając maszynę w pociąg, może wyjść przydatna rzecz, mogąca uzupełnić niedobór koni w Związku Radzieckim, spowodowany sabotażem w radzieckich fabrykach. Po akceptacji Komitetu Centralnego Parow dokonał swojego dzieła. Ów wynalazek, Lokomotywa Parowa przyczynił się do zwiększenia tempa radzieckiego przemysłu.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane