Antyrakietow Obam Barakowicz

Już jako młody chłopiec, z natury lękliwy i nieśmiały, panicznie bał się wystrzałów, wybuchów oraz wszelkich innych głośnych i niespodziewanych dźwięków.

Dwa razy do roku (w rocznicę rewolucji Październikowa i w Nowy Rok) wpadał w psychozę maniakalno-depresyjną, gdyż w te dni właśnie lud pracujący miast i wsi miał w zwyczaju manifestować swą radość przy pomocy rac, sztucznych ogni, rakiet, fajerwerków i petard.

Aby ochronić swoją skołataną psychę przed wpływem niespodziewanych detonacji, skonstruował przemyślny system zabezpieczeń i ochrony przed w/w czynnikami, który nazwał początkowo Tarczą.

Niestety wszelkie próby wcielenia pomysłu Tarczy w życie rozbiły się w Kraju Rad o mur obojętności, niechętnego milczenia a w końcu wręcz o nieskrywaną wrogość zwolenników sylwestrowych fajerwerków. Zniechęcony i zgorzkniały Antyrakietow udał się na emigrację, początkowo wewnętrzną a następnie zewnętrzną do US of A.

Tam doceniono nowatorstwo wynalazcy, lecz niestety wypaczono ideę jego Tarczy do tego stopnia, że postanowiono użyć jej do zahamowania sił postępu w ich walce o pokój przeciw wstecznictwu, burżuazyjnemu wyzyskowi i rewizjonistycznym odwetowcom.

Na szczęście Tarcza Antyrakietowa z uwagi na nieugięta podstawę obrońców Władzy Ludowej wciąż pozostaje tylko projektem w sferze planowania i wiele wskazuje na to że całość systemu nigdy nie doczeka się praktycznej realizacji.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Niezłe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane