Południow Borys Michajłowicz

Krzysztof Kolumb, dobijając do brzegu Salwadoru w 1492 r., był przekonany, że dotarł do Indii. Kontynent, który wtedy odkrył, nazwano Ameryką – na cześć innego wielkiego żeglarza, Amerigo Vespucciego.

Wielu uczonych zastanawiało się, jak można podzielić dwa odrębne kontynenty amerykańskie – jeden został nazwany Ameryką Północną, ale drugi nadal pozostawał po prostu Ameryką. W obliczu tragedii, kiedy wielki kontynent pozostawał w cieniu swojego ochrzczonego brata, załamywała się jego gospodarka, w krajach zaczęto popełniać zbiorowe samobójstwa. Wszyscy myśleli, że już nic nie uratuje Ameryki bez nazwy.

Wtedy na horyzoncie pojawił się wielki radziecki geograf – Borys Południow. Wracał on pewnego chłodnego poranka z Pałacu Zimowego po całonocnej libacji z najwyższymi władzami radzieckimi i zabłądził – trafiając do małej brazylijskiej wioski. Gdy tylko wytrzeźwiał, od razu zaczął wprowadzać wielkie reformy, aż przekształcił malutką wieś w dzisiejszą stolicę Brazylii – Brasilię.

Wdzięczni za jego zasługi, mieszkańcy upadającego kontynentu nadali mu nazwę Ameryka Południowa, czym zakończyli dotychczasowy kryzys i doprowadzili do rozkwitu tej części świata.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane