Reklamow Giennadij Andriejewicz

Kariera polityczna Giennadija Andriejewicza Reklamowa była w zasadzie dziełem przypadku.

W wieku 26 lat, będąc konstruktorem w Zakładzie Maszyn i Urządzeń Socjalistycznego Gospodarstwa Domowego zauważył, że produkowane tam Kałasznikowy niezbyt dobrze sprzedają się na rynkach kapitalistycznych. Uznał więc, że należy rozsyłać po świecie niewielkie broszurki ze zdjęciem produktu i jego opisem. I choć z początku jego pomysł był wyśmiewany, to jednak szybko okazało się, że zwana szyderczo „broszura Reklamowa” odnosi zdumiewający skutek! Zamówienia spływały z całego kapitalistycznego świata dając nadzieję na rychłą rewolucję!

Talent Pietra Antonowicza został błyskawicznie zauważony przez Organa Partii. Dostał więc propozycję nie do odrzucenia – miał pokierować pracami grupy ekspertów, której zadaniem było rozpropagowanie innych radzieckich wynalazków. By nie zdradzić misji owej organizacji – była ona nazywana tajemniczo – „Agencja Reklamowa”.

Ach, gdyby kapitaliści o tym do dziś pamiętali…

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Nie zapomnijmy również o akcji Reklamowa – polegała ona na rozwieszeniu plakatów propagujących działania Partii na ulicach radzieckich miast i wsi! Czasem jest też to znane pod nazwą akcjia Plakatowa ze względu na to, że Giennadij nie był specjalnie utalentowany i zlecił zrobienie plakatów swojemu koledze – Wasilijowi Plakatowowi.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane