Bezglutenow Aleksander Gielewicz

Urodzony 30 lutego 1953 w Moskwie. Radziecki działacz społeczny, grantobiorca, dysydent.
Wyrzucony z Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego za odchylenie ekologiczne i noszenie nieprzyzwoicie ciasnej odzieży. Skazany i karnie skierowany do kołchozu w Kazachskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej, gdzie przez 12 lat pracował jako zwykły robotnik rolny przy młócce zboża, które stanowiło podstawowy składnik jego diety przez cały okres odbywania kary.
Po opuszczeniu kołchozu działał w głębokiej opozycji. Przez resztę życia nie mógł patrzeć na pieczywo. Jest pomysłodawcą diety pozbawionej całkowicie produktów zbożowych znanej dziś pod nazwą Dieta Bezglutenowa. Nie doczekał upadku ZSRR. Potrącony przez rowerzystę wiozącego kosz rukoli, został przewieziony w stanie ciężkim do szpitala klinicznego nr 4 w Moskwie. Zmarł po trzech dniach w wyniku obrażeń i powikłań po przebytej wcześniej ostrej anemii.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane