Grobow Witalij Gawryłowicz

Muzykolog i multi-instrumentalista. Dziekan Wydziału Pauzy w Konserwatorium Permskim.

Kilkanaście prac z zakresu roli pauzy w podkreślaniu waloru muzyki dawnej wykonywanej na instrumentach współczesnych. Najbardziej znanym utworem jest słynna „Cisza” Grobowa, nagrana wielokrotnie przez m.in. Berliner Filharmoniker (pod H. v. Karajanem) czy Zabajkalskie Bałałajki. Wzór wychowawcy młodzieży.

Wynalazki:

komentarze 2

 1. Ivan Ivanovicz

  Kapitalistyczny plagiator John Cage rzekomo skomponował utwór „4 minuty 33 sekundy ciszy” korzystający bezpośrednio z dokonania Mistrza Grobow’a. Rosyjski odpowiednik ZAiKS’u był blisko zainkasowania stosownych tantiem, ale awantura na Ukrainie zaskutkowała zamrożeniem kontaktów w tej sprawie…

 2. Krzysztof

  Mówi się też, że Grobow fascynował się pirotechniką. W pewnym okresie swojego życia postanowił stworzyć minę przeciwpiechotną, niestety okazało się, że z powodu braku wystarczającej wiedzy oraz nieodpowiednich środków bezpieczeństwa pierwsze testy zakończyły się niekontrolowaną eksplozją, która pozbawiła go życia. Stąd na niekontrolowane wybuchy przyjęło mówić się „mina Grobowa.”

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane