Krzemow Grigorij Josifowicz

Pionier radzieckiej myśli technologicznej. Już w szkole podstawowej pasjonował się elektroniką. Pisząc maturę z matematyki używał skonstruowanego przez samego siebie kalkulatora.

Po ukończenia studiów (Automatyka i Robotyka, Zarządzanie Technologiami w Gospodarce Socjalistycznej) powierzono mu mały instytut badawczy w Skolkowie, niedaleko Moskwy. Niewiele później, dzięki świetnemu zarządzaniu przez Krzemowa,  instytut przerodził się w bardzo dobrze prosperujące Centrum Nowych Technologii.

Korzystne warunki do rozwoju przedsiębiorczości i niskie ceny gruntu przyczyniły się do dynamicznego rozwoju tej okolicy.

Sam Krzemow nigdy nie porzucił pracy badawczej. Pracował nad wynalezieniem kineskopów do telewizorów plazmowych. Zginął robiąc to, co kochał – jego śmierć spowodowały oparzenia wywołane wybuchem rozgrzanej plazmy podczas skraplania rtęci.

Na jego cześć, dekretem Władz Centralnych, Centrum do dziś znane jest na całym świecie jako Dolina Krzemowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane