Październikow Borys Pawłowicz

Znany rosyjski politolog a także działacz komunistyczny i rewolucjonista, bohater Związku Radzieckiego.

Człowiek odpowiedzialny za powstanie Państwa Radzieckiego w nie mniejszym stopniu niż Lenin, Stalin czy Trocki. To on przygotował drobiazgowo plan działania, mający na celu przejęcie władzy przez bolszewików w 1917 roku. Wydarzenie to znamy dziś z historii jako Rewolucja Październikowa.

Nazwa ta dziś często jest niewłaściwie rozumiana – mianowicie wiele osób myśli, że pochodzi od miesiąca w którym się odbyła. Tymczasem faktem jest, że wybuchła ona w listopadzie, a nazwa wzięła się od nazwiska wybitnego uczonego-rewolucjonisty.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. I/O Error 401

  Dobre. Czekam na kolejnych Uczonych ;)

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane