Wykładow Rusłan Pawłowicz

Ciemne czasy feudalizmu i caratu doprowadziły do zastoju na odcinku edukacji wyższej. Władze radzieckie dość szybko zrozumiały (co tow. Stalin ujął potem lapidarnie w maksymie Kadry decydują o wszystkim), że brak odpowiedniej ilości absolwentów szkół wyższych musi się odbić na stanie państwa.

W 1923 rozpisano konkurs na rozwiązanie problemu. Stanęli do niego między innymi Internetowowie (ojciec oraz syn, proponujący edukację Internetowa), Handlow (szkoły Handlowa), a także inni uczeni.

Zwycięzcą został jednak Rusłan Pawłowicz Wykładow, ze swoim pomysłem, będącym w gruncie rzeczy nowatorskim zastosowaniem idei Sportowa – do końca życia jednak zaprzeczał, by było to źródło inspiracji.

Genialny w swej istocie wynalazek polegał na zgromadzeniu większej ilości studentów w jednym pomieszczeniu i zaopatrzeniu ich w jednego prelegenta, co pozwoliło na jednoczesne kształcenie kilkudziesięciu-kilkuset osób. Wynalazek zaś został nazwany Salą Wykładowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane