Czosnkow Aksionowicz Osił

Żył w latach 1869-1979. Radziecki znachor/farmaceuta urodzony we wsi Urgunoteppa na Kaukazie. Jako najmłodszy syn wdowy po Aksionie Osiłowiczu Czosnkowie – myśliwym (zginął kopnięty przez dzika) nie miał dostępu do dóbr jakie niosła rewolucja, a w szczególności do opieki znachorsko-farmaceutycznej. Dlatego już od maleńkości wynajdował mikstury i specyfiki dla wzmocnienia zdrowia i tężyzny i faszerował nimi zwierzęta gospodarskie oraz leśne.

Jego największym wiekopomnym wynalazkiem była kuracja wzmacniające zdrowie, wole i ducha zarówno radzieckich sołdatów jak i proletariuszy, a nawet chłopów.

Pierwsze jej użycie odbyło się na przedpolach Moskwy podczas WRB (Wielkiej Rewolucji Bolszewickiej), gdzie nieustraszony oddział przymusowych ochotników miał stoczyć krwawy bój. Morale oddziału było słabsze nawet od morale białoarmistów! Za sprawą toczących chorób zakaźnych (Grypa Żołądkowa, zwyczajna i katar). Osił wówczas wprowadził w życie swoją nową kurację. Polega ona na regularnym spoczywaniu naturalnego specyfiku (skład po dziś dzień nie jest znany nikomu poza pierwszym sekretarzem, który i tak nic z tego nie rozumie oraz komandirowi KGB). Specyfik miał kształt cerkiewnej kopuły i składał się z fragmentów przypominających zęby. Na efekty kuracji prowadzonej przez młodego uczonego nie trzeba było długo czekać już po 2 dniach dzielne sołdaty odparli atak zdziczałych psów carskich i białych borsuków.

Historia Socjalistyczna Związku Radzieckiego odnotował niezliczone wykorzystania kuracji. W WRB i WWO (Wielka Wojna Ojczyźniana) oraz WZW (Wielka Zimna Wojna) stosowali ją regularnie wszyscy Pierwsi Sekretarze i oficerowie.

Sama Kuracja Czosnkowa przyniosła mu sławę, miejsce wśród największych uczonych radzieckich oraz długowieczność.

Wynalazek Czosnkowa wykorzystywany był również poza granicami ZSRR. W Czechosłowackiej Republice Socjalistycznej, rewolucjoniści stacjonujący w górach przygotowywani byli do ciężkich bojów i aplikowana im była właśnie kuracja Czosnkowa. Jako, że w górach każdy kilogram na plecach się liczy, postanowiono ów tajemniczy specyfik kuracji podawać w formie cieczy, która ważyła znacznie mniej, z łatwością mieściła się do termosu, zawsze była ciepła i smakowała zdecydowanie lepiej niż przy tradycyjnej kuracji. Z czasem zaczęto dodawać różne przyprawy i tak powstała słynna zupa Czosnkowa. Jako, że życie lubi płatać figle, informacja o rozpadzie Czechosłowacji nie dotarła do słowackich górali i nadal produkują oni cesnakovą polievkę i podają w schroniskach górskich z przekonaniem, że walczą o lepszy świat.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane