Cyfrow Wiaczesław Dymitriowicz

Radziecki pasjonat kinematografii, syn Dmitrija Analogowa.

Nienawidził, że wszystkie filmy są czarno-białe. Postanowił stworzyć kamerę, która oddawałaby kolory ZSRR. Tak powstała kamera Cyfrowa.

Wiaczesław jednak nie poprzestał na tym i poszedł o krok dalej – kilka lat później ulepszył wynalazek swojego ojca. Tak powstała telewizja Cyfrowa.

Warto wiedzieć, że Wiaczesław był prześladowany z powodu prac nad nową telewizją, więc kończył projekt w USA pod zmienionym nazwiskiem. Rząd ZSRR był przeciwny projektowi z uwagi na możliwość większej kontroli odbieranego obrazu.

Wynalazki: ,

komentarze 2

  1. Ktoś mógłby to poprawić, bo gość powinien nazywać się Wiaczesław >>Dymitriowicz<< Cyfrow. Ruscy drugie imię mają od ojca.

  2. Dziękujemy, poprawione – maszyna do pisania była czyszczona alkoholem, stąd różnice w interpretacji zebranych informacji ;)

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane