Filcow Jevgenij Ławrowicz

Radziecki uczony, perfekcjonista, potomek w linii prostej Anny Iwanowej, wynalazca niedocenianego, aczkolwiek powszechnie do dziś stosowanego rozwiązania.

Poruszony incydentem podczas carskiej kolacji Filcow, kiedy to drażniąca jego zmysły córa lokaja Iwanowej wyraźnie ucierpiała wskutek niecodziennego upadku, postanowił zapobiec przyszłym, ewentualnym tego rodzaju problemom.

Jak wyliczono, poszkodowana córa lokaja została oślepiona błyskiem lampy powstałym przez odbicie światła przez wgniecenie (tudzież rysę) w parkiecie będące skutkiem przemeblowania przed imprezą. Przesuwane meble rysowały parkiet i deformowały go, co sprawiało, iż światło odbijało się od niego w sposób nieprzewidywalny i dla ludzi nienaturalny. Jak się okazało doprowadziło to do niespodziewanie poważnych obrażeń Aleksandry, która oślepiona nieistniejącą przed przemeblowaniem wiązką światła uderzyła potylicą w podłoże i straciła przytomność.

Aby zapobiec podobnym, dość kuriozalnym, ale rzeczywistym wypadkom, Filcow wynalazł materiał niwelujący skutki przesuwania mebli po parkiecie. Tak powstała podkładka Filcowa.

Wynalazki:

komentarze 2

  1. Nie zapomnijcie o innym wynalazku tegoż uczonego, chodzi o wynalazek zwany Koszulą Filcowa – jest to ulubiony wynalazek informatyków – również Komputerowa, Cyfrowa oraz obu Internetowów.

  2. chodzi o Flanelowa? poczytam o nim i postaram sie dorzucic cos do zapomnianego Filcowa :)

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane